Opublikowano: 2018-01-18

W Muzeum przygotowujemy się do otwarcia wystawy "Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej" - pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Opublikowano: 2016-04-14

13 kwietnia 2016 katowicki oddział IPN nieoficjalnie i w bardzo wyjątkowy sposób rozpoczął w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II wystawę o Kobietach w KL Ravensbrück.

Opublikowano: 2015-12-17

15 grudnia w Muzeum odbyła się konferencja pt. "Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki. Było to już drugie spotkanie mające na celu wyczulenie społeczeństwa na niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku i w każdym sklepie. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia oraz zapoznania się z przebiegiem konferencji na naszym kanale YouTube.

Opublikowano: 2015-12-01

Przez dwa dni w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie trwały XVIII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski i Puchar Firmy President!

Opublikowano: 2015-11-30

„Z ciemności w światło” - XXIV edycja Salonu Artystycznego, która organizowana jest dzięki Gimnazjum nr 18 im. Kazimierza Wielkiego, miała swój finał 26 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-11-27

Zapraszamy do galerii zdjęć z XXIV Salonu Artystycznego, który 26 listopada odbył się w naszym Muzeum. Szczegółowa relacja wkrótce.

Opublikowano: 2015-11-25

15 grudnia o godz. 18:00 w Muzeum odbędzie się konferencja na temat "Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki. To druga z konferencji poświęconych niebezpieczeństwom czyhającym na nas (szczególnie na naszych najmłodszych) w XXI wieku.

Opublikowano: 2015-11-25

Po raz piąty w auli Muzeum odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Wszelakiej. Organizatorem był Pan Tomasz Kiepura ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-11-10

„Młodzi. Z Janem Pawłem II ku przyszłości” - konferencja naukowa pod takim tytułem zorganizowana została przez Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie 7 listopada br. w auli Muzeum.

Gośćmi konferencji byli: Maria Tyczyńska ze „Środowiska” bp. Karola Wojtyły, które od młodości aż do śmierci Papieża Jana Pawła II pozostawało z Nim wbliskim kontakcie; prof. Alina Rynio z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Bernard Adamowicz - kolekcjoner, znawca medalierstwa papieskiego.

Opublikowano: 2015-11-07

Zapis relacji z konferencji "Młodzi. Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET