Opublikowano: 2020-10-10

Dyrektor Muzeum nominowany do Nagrody TOTUS TUUS.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nominowała Krzysztofa Witkowskiego, dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, do prestiżowej Nagrody TOTUS TUUS 2020. Wręczenie nagród odbędzie się dziś 10.10. 2020r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Transmisja TVP2 godz. 16.00

Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski został nominowany w kategorii: „Propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II”. Za utworzenie unikalnego centrum kulturalnego, eksponującego sztukę medalierską poświęconą osobie i pontyfikatowi św. Jana Pawła II. Wśród nominowanych w tej kategorii jest również Grzegorz Górny, pisarz, publicysta, dziennikarz, autor wielu filmów dokumentalnych i audycji radiowych.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyznaje nagrody TOTUS TUUS od 2000 r. Zdobywcami tzw. katolickich nobli są ludzie, którzy oddali się służbie dobru, pięknu i prawdzie, wyciągający pomocną dłoń osobom odsuniętymi na margines społeczny czy też dzielący się ze swoimi czytelnikami, słuchaczami lub widzami słowami św. Jana Pawła II. Inni zaś pielęgnują i promują wartości chrześcijańskie, rdzeń naszej kultury i tożsamości narodowej. Niewiele nagród łączy w sobie tyle pracy, doświadczeń i wyrzeczeń poniesionych w imię miłości Boga i bliźniego. Dlatego też, tworząc statuetkę Nagrody TOTUS TUUS, Wincenty Kućma nadał jej postać anioła.