Opublikowano: 2023-12-27

Doroczne spotkanie częstochowskich pracodawców

Członkowie, Przyjaciele oraz Sympatycy Organizacji Pracodawców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan spotkali się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To doroczne spotkanie, podsumowujące działalność organizacji.

W przedświątecznym spotkaniu 21 grudnia wzięło udział wielu gości z subregionu północnego woj. Śląskiego. Od strony organizacyjnej odpowiedzialni za spotkanie byli prezes zarządu ROP w Częstochowie Dariusz Jadczyk, dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski.
Obecny był m.in.: Paweł Wdówik, do niedawna sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Prezydent Konfederacji Lewiatan - Maciej Witucki, Starosta powiatu częstochowskiego - Krzysztof Smela, prezydent Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, przedstawiciele nauki z Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Jana Długosza. Jednym z gości był biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski, który otrzymał nagrodę specjalną przyznaną przez Regionalną organizację pracodawców.
Podczas spotkania zostały wręczone trzy nagrody specjalne i cztery nagrody dla osób, które mają szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki w Częstochowie oraz regionie częstochowskim. Kapituła ROP przyznaje je w czterech kategoriach: „Dobry Gospodarz - laureatem został – Tomasz Gęsiarz, wójt gminy Mstów; „Szlachetne serce - Pomagam bo chcę" - laureatką została dr Izabela Kaptacz; „Częstochowska Przedsiębiorczość Razem" - nagrodzony został Stanisław Gmitruk wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego śląskiego. W kategorii „Nauka-lepsza przyszłość" nagrodę otrzymał Uniwersytet Jana Długosza. Nagroda specjalna trafiła również do Pawła Wdówika oraz do Centrum Medycznego Amicus.

Ważnym punktem był Panel, poświęcony zagadnieniom: „Rola kobiet oraz osób z niepełnosprawnościami w gospodarce". Wieczór ubogacił koncert Zespołu Spring Light z Brwinowa koło Warszawy.

ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET