Dariusz Jakubowski - 95 spotkanie z JP2 ku przyszłości

DARIUSZ JAKUBOWSKI - Występował na prestiżowych festiwalach teatralnych w całej Europie, a także w Izraelu, Australii, Japonii, na Tajwanie i w Singapurze.
Popularność przyniosły mu role w serialach Ekstradycja, Wiedzmin, Na dobre i na złe. Brał udział także w serialach dokumentalnych Bogusława Wołoszańskiego, między innymi w Tajemnicy twierdzy szyfrów.

Regularnie występuje na scenach teatralnych i festiwalach muzycznych, prezentując swoje autorskie spektakle, m.in. w Teatrze Studio w Warszawie, w Teatrze
im. Osterwy w Gorzowie Wlkp., na Świętokrzyskich Dniach Muzyki w Kielcach, Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie, Festiwalu Chopiniana w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Słupsku, w Filharmonii w Rzeszowie,, na koncertach Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Wiceprezes Zarządu Związku Artystów Scen Polskich w latach 2006–2014

AUTOR KONCEPCJI, AKTOR I REŻYSER SPEKTAKLU MYŚLĄC SERCEM
Bezpośrednią inspiracją projektu był słynny list Jana Pawła II do artystów. Prezentowany był między innymi w Rzymie, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, w Centrach Chopinowskich w Szafarni i Sannikach, w Muzeum Literatury w Warszawie, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, a także w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie oraz w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu.

MYŚLĄC SERCEM świadomie odwołuje się do idei rapsodycznego misterium Słowa. Idei tak bliskiej Janowi Pawłowi II: bez kurtyny i sceny, bez dekoracji, kostiumów i masek, bardziej za to skupionego, uduchowionego, sięgającego do wnętrza.
Odwołuje się do tekstów A. Mickiewicza, J. Słowackiego,
Z. Krasińskiego czy St. Wyspiańskiego, Z Herberta z muzyką
W. Lutosławskiego, K. Szymanowskiego, J. Haydna czy J. S. Bacha

Ten koncert jest jak podróż – od romantyzmu do współczesności – wspólna, artystów i publiczności z przekonaniem ,że piękno i prawda są zawsze aktualne – współczesne i żywe.

WYKONAWCY:
KATARZYNA THOMAS | sopran