Dziś, tj. 27 kwietnia 2021r. mija 7. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Był to radosny dzień, ale wypełniony innego rodzaju radością niż ta, która towarzyszyła wyborowi Karola Wojtyły na papieża. Do kanonu świętych dołączył jeden z naszych najznakomitszych rodaków i najwybitniejszych przywódców duchowych Kościoła.

O Papieżu-Polaku powiedziano i napisano wiele; z całą pewnością jeszcze nie wszystko, a Jego spuścizna była, jest i będzie drogowskazem dla wszystkich chrześcijan i ludzi dobrej woli na całym świecie. Temu celowi służy również – i mamy nadzieję, że będzie tak w przyszłości – Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

W dzisiejszej odsłonie ciekawostek pozostawiamy Państwa w zadumie, z wizerunkiem św. Jana Pawła II, z Jego pogodną i wyrozumiałą twarzą uwiecznioną w figurze naturalnych rozmiarów, która zdobi nasze Muzeum. Modlimy się i prosimy o modlitwę do św. Jana Pawła II o opiekę i wstawiennictwo.

 

Fot. Rzeźba papieża Jana Pawła II siedzącego na tronie,
znajdująca się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.
Dzieło braci Kruczków – ks. Leszka i ks. Roberta.


Poprzedni odcinek "wirtualnego spaceru" do obejrzenia: tutaj

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET