W tej odsłonie przedstawiamy wyjątkowe monety w kształcie Polski, wydane w 2014 roku przez Niue Island. Szczegółowy opis, wysokość nominałów itp. można znaleźć w Internecie. Proponujemy natomiast prześledzenie samego pomysłu – idei związanej z ich powstaniem.

Otóż, Pan Artur Sobolewski, Prezes Mennicy Papieskiej oglądając nasze zbiory zainteresował się medalem z roku 1966, wydanym na 1000-lecie chrztu Polski. Widać było po Jego zachowaniu, że ma pomysł na uhonorowanie kanonizacji Jana Pawła II. Po kilku miesiącach, na moim biurku pojawił się projekt. Olśniewający. Jak to wygląda w naturze można zobaczyć wewnątrz muzeum.

Zapraszamy!

Poprzedni odcinek "wirtualnego spaceru" do obejrzenia: tutaj