W trzeciej odsłonie wirtualnej prezentacji kolekcji proponujemy retrospekcyjną podróż do Indii. Pierwsza wizyta Jana Pawła II w tym kraju odbyła się w dniach 1-10 lutego 1986r., a druga w dniach 5-9 listopada 1999r. Z tej drugiej trafiły do nas dwa eksponaty: puzderko od prezydenta Indii Kocherila Ramana Narayananai, przekazane przez papieskiego fotografa Arturo Mari, oraz nitki z szalu, który otrzymał papież Jan Paweł II. Z tego szalu wydziergano dla naszego muzeum dwie – złotą i bordową, które widać na zdjęciu poniżej.

Warto zapamiętać słowa Papieża: „Wyznawcy wszystkich religii muszą bardzo wyraźnie ukazywać, że religia idzie w parze z pokojem! Ale niech także zapanuje pokój dla religii. Niech wolność religii i kultu będzie szanowana we wszystkich regionach kontynentu. Jeśli bowiem to podstawowe ludzkie prawo jest łamane, chwieje się cały gmach ludzkiej godności i wolności ”.

W New Delhi przekaz był następujący: ”Kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi” (1 J 4,16-20).

Potem była Gruzja i Tbilisi w dniu 8.11.1999 roku.

Poprzedni odcinek "wirtualnego spaceru" do obejrzenia: tutaj