Wśród P.T. Szanownych Gości, a zarazem współgospodarzy spotkań „Z Janem Pawłem II ku przyszłości", mieliśmy zaszczyt podejmować śp. abp. Zygmunta Zimowskiego 18 stycznia 2016r. Trudno opisać naszą radość, gdy otrzymaliśmy z rąk Jego Ekscelencji wyjątkową pamiątkę z grot watykańskich.

JE abp Z. Zimowski był obecny przy przenoszeniu trumny Ojca Świętego z podziemi Bazyliki św. Piotra do kaplicy św. Sebastiana. Gdy podniesiono marmurową nagrobną płytę, wydobyto również fragmenty kamieni, na których spoczywała trumna. Jeden z takich właśnie fragmentów wyjętych z grobu przekazał do naszych zbiorów Ksiądz Arcybiskup. Na uwagę zasługuje fakt, że to jedyny Człowiek, który zasilając nasze zbiory tym niezwykłym eksponatem, w tak szczególny sposób docenił pasję kolekcjonerską i muzealniczą. Zdjęcia z tego wydarzenia publikujemy poniżej. Prosimy o modlitwę.

Źródło: ROME REPORTS en Español, https://youtu.be/UlHkLyI6N08

Za tydzień opiszemy kolejny eksponat i okoliczności jego pozyskania. Zapraszamy!