Centralne miejsce w naszym Muzeum należy do najpiękniejszej kobiety na świecie. Obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, autorstwa Mariusza Grądmana, został przyozdobiony bursztynowymi szatami przez mistrza Mariusza Drapikowskiego. Identyczny podarowano papieżowi Benedyktowi XVI w roku 2006. Obraz znajdujący się w naszym Muzeum, został „zdjęty” ze ściany w pracowni p. Mariusza Drapikowskiego w Gdańsku. Dziś cieszy oczy i serce zwiedzających w Częstochowie.

Fot. Obraz autorstwa pp. M. Grądmana i M. Drapikowskiego

w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie

Szaty Królowej Polski zdobi biały bursztyn – odmiana występująca najrzadziej w przyrodzie. Obraz ten jest spełnioną obietnicą, daną przez naszego Przyjaciela Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II 10.12.2003r. podczas prywatnej audiencji w Watykanie. Więcej o tej wizycie mówił sam Autor w trakcie spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” 18 stycznia 2013r. (zob. archiwum spotkań na naszej stronie http://www.jp2muzeum.pl/news/id/405).

Fot. Mariusz Drapikowski podczas pracy nad bursztynową sukienką w swojej pracowni

Fot. Mariusz Drapikowski wręcza osobiście Jego Świątobliwości, papieżowi Benedyktowi XVI,

obraz Matki Boskiej Częstochowskiej przyozdobiony sukienką własnego autorstwa

Poprzedni odcinek "wirtualnego spaceru" do obejrzenia: tutaj