Druga odsłona medalierskich ciekawostek z Muzeum Monet i Medali dotyczyć będzie wizyt Ojca Świętego w więzieniach. Dlaczego wybraliśmy akurat ten temat? Otóż, w kolekcji znajduje się medal wykonany dla Jana Pawła II przez osadzonego w Zakładzie Karnym w Płocku. Prezentujemy go pod tą informacją.

Przedstawiamy również medale z nr 1 i nr 2 wydane przez NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, wystawione na aukcję WOŚP w 2011 roku i wylicytowane przez nasze muzeum. To medale rocznicowe, wydane 20 lat po wizycie Jana Pawła II w Zakładzie Karnym w Płocku.

W naszym zbiorze odnajdziemy jeszcze kilka medali związanych z odwiedzinami Papieża Polaka przebywającego w więzieniu, w którym odbywał karę Ali Agca, zamachowiec z 13.05.1991r.

Poprzedni odcinek "wirtualnego spaceru" do obejrzenia: tutaj