Opublikowano: 2023-05-16

Błysk w oczach i w obrazach

Wystawa „Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów..." - to tytuł wystawy prezentowanej w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wernisaż z udziałem autorki Żanety Wójcik, dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego i licznie zgromadzonych osób odbył się 15 maja br. Wieczór wernisażowy uświetnił muzyczny recital Krzysztofa Niedźwieckiego.
Na wystawie znajdziemy dwadzieścia cztery obrazy, a na nich widzimy kobiety, które artystka spotkała na swojej drodze, ale jak podkreśliła, kobiety ewaluują na tych obrazach. „Każda jest inna, w innym nastroju, patrzy w przyszłość i przeszłość, w pewnym sensie są odzwierciedleniem moich przeżyć" – dodała autorka prac malarskich. Wspólna cecha obrazów to m.in. złote tło, które symbolizuje szlachetność w ludziach i przedmiotach. W pracach znajdziemy mnóstwo zadumy i metafor.

 

 

Odsłuchaj rozmowy z autorką prac:

Wystawę malarską „Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów..." w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można oglądać do 15 czerwca.

Żaneta Wójcik – nauczycielka, malarka. Odznaczona medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Zasłużony dla kultury polskiej". Autorka wielu ilustracji m.in. do książek i tomów poezji ks. Jana Twardowskiego.

 

ap/ MMJP2

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET