20 sierpnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II gościł arcybiskup Santiago de Compostela Julian Barrio Barrio, który przybył na Jasną Górę na zaproszenie twórców wystawy Śladami Jezusa.

 

 

Ksiądz arcybiskup podziwiał zbiory naszego muzeum, dzielił się swoimi refleksami na temat pontyfikatu świętego Jana Pawła II oraz siły wiary i nauczania wielkiego Polaka. Metropolita miejsca, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła, i które stanowi największe centrum pielgrzymkowe Hiszpanii, wyraził szczególne uznanie dla imponującego dzieła pana Krzysztofa Witkowskiego i docenił wielki wysiłek towarzyszący gromadzeniu i ekspozycji zbiorów. Przekazane tez zostały pozdrowienia dla polskiego saletyna, dyrektora Centro Europeo de Peregrinación Juan Pablo II na Monte do Gozo, ojca Romana Wcisło. Arcybiskup Julian Barrio Barrio pobłogosławił Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie oddając je w opiekę Opatrzności i świętego Jana Pawła II.

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET