Zapoznaj się

ul. Jagiellońska 67/71
42-200 Częstochowa

e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Rozpoczęła działalność Mennica Papieska!

Z inicjatywy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie rozpoczęła działalność Mennica Papieska. Zapraszamy do zapoznania się z istotą funkcjonowania nowego przedsięwzięcia.

Częstochowskie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II otwiera Mennicę Papieską.

Jedyna na świecie mennica powołana w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II wkracza na rynek numizmatyczny. Misją Mennicy Papieskiej jest promocja Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Mennica Papieska dzięki zaangażowaniu do współpracy najlepszych mincerzy i artystów oraz kontaktom z renomowanymi światowymi mennicami może zaoferować ekskluzywne monety i medale, które zaspokoją najbardziej wyszukane kolekcjonerskie gusta, jednocześnie oferując najlepszą jakość monet i medali oraz nieskazitelną jakość kruszców. Mennica Papieska stara się wychodzić poza granice utartych schematów, a jej mocną stroną są ciekawe, nieszablonowe projekty emisji monet i medali nawiązujące do historii Polski i najważniejszych wydarzeń w jej dziejach.

W hołdzie Papieżowi

Jak zaznacza Krzysztof Witkowski, założyciel i fundator Muzeum Medali i Monet Jana Pawła II w Częstochowie:”Mennica Papieska powstała w hołdzie Papieżowi Polakowi i jest ona naturalnym etapem rozwoju największego na świecie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Pragniemy powiększać kolekcję przedmiotów związanych z Papieżem, która do tej pory liczy ponad 8 tys. eksponatów, poprzez emisję unikatowych numizmatów, które pozwolą pozyskać niezbędne do tego celu fundusze.”

Nieskazitelnie czyste srebro

Inwestorzy z całego świata już od wielu lat doceniają numizmaty zarówno jako dzieła sztuki, jak i jako bezpieczną, ale zyskowną inwestycję. Mennica Papieska pragnie połączyć pasję kolekcjonowania z zamiłowaniem do historii i sztuki, a wszystko to w szacunku do tradycji i spuścizny narodowej i przy wykorzystaniu najtrudniejszych technik menniczych, nieskazitelnych prób srebra i złota, by móc wyznaczać nowe standardy na rynku numizmatycznym.

Naszym zamysłem jest stworzenie najbardziej ekskluzywnej mennicy w Polsce. Dlatego postawiliśmy sobie za cel wdrożenie standardów nieznanych na polskim rynku numizmatycznym. Standard „nieskazitelne srebro i złoto” czyli stosowane próby 999,9, wyjątkowe certyfikaty notarialne, niskie nakłady czy też wieloletnie, nawet 100-letnie, gwarancje niezmiennej jakości produktów to tylko nieliczne z cech jakie wyróżniają nas na tle innych światowych mennic.”- mówi prezes Mennicy Papieskiej, Artur Sobolewski.

Intencją Mennicy Papieskiej jest propagowanie tradycji, kultury jak również chęć edukowania i pielęgnowania pamięci związanej z Janem Pawłem II i szeroko pojętą tematyką sakralną oraz zamknięcie jej na zawsze w przedmiotach pięknych i trwałych.

więcej informacji:

MennicaPapieska.pl