Zapoznaj się

42-200 Częstochowa

e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Wernisaż wystawy - "Mikrokosmos" /galeria zdjęć/

5 lipca w naszym Muzeum odbył się wernisaż otwartej 19 czerwca wystawy zdjęć Marka Nowaka - "Mikrokosmos".

Jest to ósma wystawa indywidualna oraz dwudziesta ósma w dorobku fotograficznym autora Marka Nowaka.

"Tym razem pragnę przedstawić zadziwiający świat owadów, często wielkości 5mm lub nieco większych, zaprezentowany z bardzo bliska. Z reguły uważamy, że jest brzydki, nie zdając sobie sprawy z tego, jaki jest przepiękny. Przez te kilkadziesiąt fotografii pragnę przełamać te negatywne stereotypy. Przedstawiam również kwiaty, które ze względu na wielkość trudno zauważyć, bo wymagają lupy do szczegółowej obserwacji. Zwykle znajdują się na wysokości naszych butów, a tak nisko schylają się jedynie zainteresowani przyrodą.
Fotografuję amatorsko od 13 roku życia. Będąc uczniem Technicznych Zakładów Naukowy
ch Górnictwa Rud w Częstochowie z przyjemnością uczestniczyłem w zajęciach koła fotograficznego, gdzie korzystałem z ciemni z prawdziwego zdarzenia. Dopiero tutaj mogłem się nauczyć rzemiosła fotograficznego i rozwinąć swoje zainteresowania. Jako student na każdy wyjazd brałem aparat, aby nic wartościowego nie umknęło mojej uwadze. Zawsze starałem się pokazać piękno otaczającego świata, zatrzymać w kadrze to, co ulotne i niepowtarzalne" - Autor.

Wystawę można oglądać do 20 lipca.

Projekt i realizacja:

Strony internetowe TRUSTNET