Zapoznaj się

42-200 Częstochowa

e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

62. spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - dr Tomasz J. Bartel

Przed nami 62. spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". 18 kwietnia o godzinie 18:00 naszym i Państwa gościem będzie dr Tomasz J. Bartel - doktor nauk humanistycznych, autor kilku książek i skryptów, oraz publikacji o tematyce filozoficznej, religijnej i społecznej, m.in. książki "Refleksje modlitewne Jana Pawła II". Wieczór uświetni koncert Agnieszki Chrzanowskiej - "Dom na skale".

DOM NA SKALE to koncert piosenki autorskiej, którego światowa premiera odbyła się w 2014 r. w Bazylice Santa Maria In Aracoeli, na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie.  Krakowska artystka Agnieszka Chrzanowska prezentuje w nim utwory własnej kompozycji do słów polskich poetów: Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Krzysztofa Sikory, Kamila Śmiałkowskiego i Karola Wojtyły. W koncercie wykorzystano również teksty prozą autorstwa Jana Pawła II i włoskiego dziennikarza watykanisty Franco Bucarellego.

Tytuł koncertu pochodzi od utworu napisanego przez Michała Zabłockiego z muzyką Agnieszki Chrzanowskiej. Poprzez skałę - opokę, nasuwa powiązanie z Piotrem naszych czasów. To muzyczno - słowna opowieść o młodości i latach dojrzałych Jana Pawła II, w której podkreślona jest rola domu rodzinnego Wojtyły oraz wartości jakie z niego wyniósł i która umiejscawia źródło duchowości Karola Wojtyły w ziemi małopolskiej.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.