Zapoznaj się

42-200 Częstochowa

e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Podziękowania za IV Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych

Kiedy opadły już emocje związane z IV Przeglądem Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych, przychodzi czas na podziękowania. Przede wszystkim należą się one widzom, którzy znaleźli czas i siłę na poszukiwanie prawdy. Przegląd nie mógłby się odbyć bez głównej siły sprawczej – Pani Anny Dąbrowskiej-Zajdy i Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. To im należą się największe podziękowania i brawa. Serdeczne Bóg zapłać Jego Ekscelencji abp Wacławowi Depo za obecność i duchowe wsparcie.

Szczególny szacunek i wyrazy wdzięczności przekazuję twórcom filmów oraz osobom, które przybliżały nam kontekst prezentowanych obrazów. Panu Andrzejowi Piechowskiemu z Domu Kultury w Łańcucie oraz Panu Łukaszowi Chrobakowi, którzy przybliżyli nam historię rodziny Ulmów. Pani reżyser Ewie Szakalickiej za trudne i wierne oddanie realiów katowni na Pradze, gdzie więzieni byli bohaterowie Powstania ’44 oraz Żołnierze Wyklęci. Księdzu Jarosławowi Wąsowiczowi oraz księdzu Krzysztofowi Cepilowi za pracę duszpasterską w środowisku kibiców.

Dziękuję Zdzisławowi Sowińskiemu za Jasnogórską służbę i o. Sebastianowi Mateckiemu za dobre słowo. Panu Misiewiczowi za obecność i świadectwo oraz Jerzemu Bińkowskiemu za zaangażowanie w filmie i przeglądzie. Wyrazy uznania dla Bogusława Olszonowicza za filmy i oprawę muzyczną wraz z ks. Zygmuntem Słomskim.

Szczególne podziękowania dla Pani Anny Pietraszek za 40 lat pracy twórczej. Dziękuję reżyserowi Piotrowi Zarębskiemu za filmy i obecność na wszystkich przeglądach.

Dziękuję Pani Poseł Lidii Burzyńskiej oraz legendom Solidarności: Panu Marszałkowi Kornelowi Morawieckiemu, Panu Janowi Karandziejowi i Panu Krzysztofowi Wyszkowskiemu.

Nie można zapomnieć o Aleksandrze Mieczyńskiej, która prowadziła i koordynowała całe wydarzenie.

Do zobaczenia na kolejnym – piątym przeglądzie filmów.

Krzysztof Witkowski

Projekt i realizacja: