Zapoznaj się

42-200 Częstochowa

e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - ksiądz Mariusz Sztaba

18 stycznia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się 59. spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem będzie ksiądz dr Mariusz Sztaba - ksiądz archidiecezji częstochowskiej; doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, magister-licencjat teologii dogmatycznej. Wieczór uświetni koncert Mea Culpa & The Goodfather's Company.

Mariusz Sztaba – ksiądz archidiecezji częstochowskiej; doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, magister-licencjat teologii dogmatycznej. Obszary zainteresowań: pedagogika społeczna, pedagogika ogólna, pedagogika chrześcijańska, katolicka nauka społeczna. Obszary badań: wychowanie społeczne, wartości społeczne w procesie wychowania, społeczna myśl wychowawcza Jana Pawła II i Benedykta XVI, chrześcijańska/katolicka inspiracja teorii i praktyki edukacyjnej. Od 1998 r. kapelan Międzynarodowego Katolickiego Ruchu Dobroczynnego „BETEL” z siedzibą główną w Częstochowie. Członek-Założyciel Zespołu Pedagogiki Chrześcijańskiej oraz członek Zespołu Pedagogiki Społecznej działających pod patronatem KNP PAN. Proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Masłowicach k. Wielunia.

Elżbieta Kulpa - Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego PWST w Krakowie. Uznana wokalistka o dużym i znaczącym dorobku artystycznym. Uczestniczka istotnych festiwali, krajowych i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel "Camp Meeting", Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka". Śpiewała także w legendarnym zespole "The Willows Revival Singers". Obecnie współpracuje z kultowym, jednym z najstarszych zespołów w Polsce "Old Metropolitan Band". Jest współautorką i uczestniczką znanych projektów muzycznych jak "Elastyka" i "Amela - blues o rozwianych włosach". Z sekcją akompaniującą "Goodfather's Company", którą stanowią muzycy wielu krakowskich formacji muzycznych, koncertowała wielokrotnie m.in. w Jazz Clubie "Piwnica pod Baranami".

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.