Zapoznaj się

42-200 Częstochowa

e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Spotkanie z ks. Stefanem Misińcem - duchowym opiekunem Szlaków Papieskich

18 lutego odbędzie się czterdzieste ósme spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Jak zwykle zaprosiliśmy nietuzinkowego Gościa, który przybliży nam, ze swojej perspektywy, osobę Jana Pawła II. W tym miesiącu będzie to ks. prałat Stefan Misiniec.

Ks. Prałat w 1966 przyjął święcenia kapłańskie z rąk abpa Karola Wojtyły. Uroczystość odbyła się w Katedrze Wawelskiej. W latach 1980 – 1992 organizował w Krakowie pierwsze Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej. W okresie stanu wojennego były one podłożem istnienia i rozwoju niezależnej od władz komunistycznych kultury, wyrastającej z chrześcijańskich inspiracji.

Jest autorem książek o Janie Pawle II, m. in.: „Święty Jan Paweł II Dojrzewanie do kapłaństwa”, „Jan Paweł II w `Księżówce` i pod Giewontem”.

Aktywnie uczestniczy w propagowaniu turystyki górskiej jako opiekun duchowy Szlaków Papieskich.

Od 2012 roku pracuje w parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie pełni funkcję dekanalnego ojca duchownego.

Spotkanie uświetni występ Scholii Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Moszczenicy.

- Serdecznie zapraszamy -

- Wstęp wolny -