Zapoznaj się

42-200 Częstochowa

e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - Abp Zygmunt Zimowski

Przed nami kolejne, 47. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. 18 stycznia będziemy mieć zaszczyt wysłuchać Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

Nasz Gość w 1983 roku rozpoczął pracę w watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, której prefektem był kard. Joseph Ratzinger. W czasie pracy w Watykanie ks. Zimowski był postulatorem w Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych przy procesach Karoliny Kózkówny i ks. Romana Sitki – z diecezji tarnowskiej, jak też Marii Julitty Ritz – z diecezji Würzburg w Niemczech. Podejmował też prace nad przygotowaniem „Katechizmu Kościoła Katolickiego”, zwłaszcza jego polskiego wydania, jak też współpracował z Radiem Watykańskim. Ks. Zimowski podjął starania, by w rodzinnym Kupieninie powstał Dom Radosnej Starości im. Jana Pawła II i kaplica pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W 2002 roku został mianowany Biskupem Radomskim przez Jana Pawła II. 18 kwietnia 2009 r. papież Benedykt XVI mianował bp. Zygmunta Zimowskiego przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia, wynosząc go równocześnie do godności arcybiskupiej i zwalniając z posługi biskupiej w Radomiu.

Na przełomie 2014 i 2015 roku z powodu stanu zdrowia Arcybiskup Zimowski przebywał na urlopie. Do pracy w Papieskiej Radzie ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia wrócił w maju 2015 roku.

W trakcie spotkania tradycyjnie wysłuchamy występu „młodych talentów”, kierowanych przez Pana Ryszarda Strojca. Na zakończenie spotkania wystąpi grupa muzyczna MusTrio.

Źródło: www.niedziela.pl, http://www.diecezja.radom.pl/

Zapraszamy w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 18.00.

- Wstęp wolny -

Projekt i realizacja: