Po krótkiej przerwie Muzeum wznawia działalność. 18 lutego 2020 - we wtorek o godz. 18:00 - zapraszamy na 97 spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym Gościem będzie Prezydent Siemianowic Śląskich - Pan Rafał Piech. W części koncertowej wystąpi grupa Wielebny Blues Band.

 

 

Rafał Piech – z wykształcenia ekonomista i menedżer z tytułem MBA executive. Urodzony, wychowany i mieszkający w Siemianowicach Śląskich. Od wielu lat zaangażowany w pracę samorządową na rzecz rozwoju miasta oraz pomocy najbardziej potrzebującym. Współzałożyciel Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic, z listy którego otrzymał mandat radnego Rady Miasta w latach 2010–2014. Jako radny był stałym członkiem komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji. Od 2014 roku pełni funkcję Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, które stara się rozwijaćw oparciu o filozofię zrównoważonego rozwoju i stałego dialogu społecznego z mieszkańcami.

Efektem jego prezydenckich inicjatyw są projekty społeczno-gospodarcze, które zostały docenione przez środowiska rządowe, samorządowe i biznesowe w województwie śląskim i całej Polsce. Wśród nich znajdują się m.in. takie nagrody i tytuły jak:

  • zwycięskie wyróżnienie dla gminy przyznane w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań samorządowych przyznane przez Smart City Forum),
  • zwycięski tytuł Gminy Przyjaznej Rodzinie w konkursie marszałka województwa Śląskiego za budowę nowoczesnego miasta zaspokajającego potrzeby wszystkich grup wiekowych,
  • kilkukrotne wyróżnienie gminy za wzorową kondycję finansową i tempo jej rozwoju tytułem Perły Samorządowej, przyznawanym przez kapitułę dziennika „Gazeta Prawna" i Delloite Polska gminie oraz jej gospodarzowi,
  • wyróżnienie prowadzonej przez samorządowca polityki oraz projektów społecznych sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości, wyróżnionych w ogólnopolskim, pokontrolnym raporcie Najwyższej Izby Kontroli,
  • wyróżnienie tytułem Prezydenta 30-lecia Polskiej Transformacji przyznanej przez kapitułę konkursu Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP.

Od początku pełnienia funkcji prezydenta miasta zainicjował powstanie społecznych ciał doradczych, takich jak Rada Gospodarcza, Rada Seniorów czy Rada Sportu. Jako jeden z pierwszych prezydentów w Polsce utworzył pulę środków publicznych dla najmłodszych, wprowadzając do miasta Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Zainicjował również organizację przez urząd miasta wyjątkowych w skali kraju, bezpłatnych targów małych i średnich firm, dzięki którym mieszkańcy miasta mają możliwość poznawać corocznie ponad 100. nowych ofert przedsiębiorców działających na terenie gminy.

Największe uznanie samorządowe zdobył za całkowitą realizację celów samorządowych, w ramach których w ciągu zaledwie pięciu lat zrewitalizował w pełni wszystkie dzielnice miasta w zakresie utworzenia nowoczesnych, bezpiecznych i ekologicznych terenów rekreacyjnych dla wszystkich grup wiekowych i społecznych, remontując jednocześnie nawierzchnię połowy długości wszystkich dróg w gminie oraz pozyskując równolegle dotacje sięgające blisko 200 milionów złotych środków zewnętrznych na inwestycje w liczącym 65 tysięcy mieszkańców mieście.

Przyjęty przez niego kierunek oraz tempo rewitalizacji miasta pozwoliły otworzyć drugą kadencję prezydentury z jednym z najwyższych poziomów poparcia społecznego, sięgającym 84% w pierwszej turze wyborów samorządowych w 2018 roku.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem Joanny i ojcem trójki dzieci, Jakuba, Julii i Marii. W wolnych chwilach aktywnie uprawia sporty: tenis, squash i bieganie.

 

 

Zespół Wielebny Blues Band powstał w 1997 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Po wielu zmianach personalnych, w 2005 roku zespół przyjął nazwę: "Wielebny Blues Band". Zespół gra własne kompozycje do własnych tekstów (które pisze przede wszystkim ksiądz Arek). Występy zawsze są "ubarwione" nietuzinkowym poczuciem humoru księdza Arka, który ma wyjątkowo dobry "kontakt" z publicznością, bez względu na to czy zespół gra dla kilkutysięcznej publiczności, czy w pubie malutkim jak szuflada starego kredensu. ;-)

Skład:

  • Ks.Arkadiusz Wieczorek "Wielebny " - śpiew, gitara
  • Jurek Bojszczak "Jurand" - gitara solowa
  • Piotrek Mamczak - klawisze ,harmonijka
  • Jarosław Bury "Jareta" - gitara basowa
  • Artur Obalski " Obal" - perkusja

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET