Opublikowano: 2019-08-20

89. spotkanie "Z JP2 ku przyszłości" - Lidia Dudkiewicz

18 sierpnia w Muzeum Monet i Medali JP 2 w Częstochowie odbyło się 89. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Tym razem gościliśmy redaktor naczelną Katolickiego Tygodnika Niedziela (w latach 2014 - 2019) - panią Lidię Dudkiewicz.

Pani Redaktor opowiadała o swoich doświadczeniach z długoletniej pracy dziennikarskiej. Pani Dudkiewiczw redakcji Niedzieli pracowała trzydzieści osiem lat, w tym pięć lat na stanowisku redaktora naczelnego. Zebrani w muzeum słuchacze mogli usłyszeć wspomnienia o spotkaniach z Janem Pawłem II, organizacji pielgrzymek papieskich np tej z roku 1999, relacjach między Polską a Stolicą Apostolską oraz o różnych inicjatywach redakcji Niedzieli, także tych z trudnych lat komunizmu.

Duża część rozmowy poświecona została postaci Zofii Kossak-Szczuckiej i przywracaniu pamięci o tej polskiej patriotce. W drugiej części spotkania towarzyszył pani Lidii Dudkiewicz ksiądz redaktor Mariusz Frukacz, który także dzielił się swoimi doświadczeniami. Spotkanie zakończył apel jasnogórski oraz wysłuchanie piosenki Dzwony, która towarzyszyła uczestnikom biało-czerwonego marszu Polaków i Polonii, mającego miejsce na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego
KL Auschwitz 14 sierpnia 2019 roku.