Opublikowano: 2019-05-31

87. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

18 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali JP II odbędzie się 87. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem specjalnym spotkania będzie Krzysztof Kaczmarek, aktor, reżyser, twórca Teatru Zwierciadło.

Krzysztof Kaczmarek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.  W latach 1980 - 1989 pracował w Teatrze Nowym w Łodzi. W tym okresie dwukrotnie pojawił się także w Teatrze Telewizji, w sztukach "Najzwyklejszy cud" w reżyserii Eugeniusza Szwarca, gdzie grał postać Kata i w "Pastorałce" w reżyserii Leona Schillera, gdzie odgrywał postać Pasterza. Był związany również z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ponadto w latach 1996-1997 aktor występował na deskach teatru Scena Polska w Czeskim Cieszynie.

W 1990 r. aktor założył własny teatr - Teatr Zwierciadło, na którego repertuar składają się przede wszystkim sztuki polskich aktorów. Na scenie Teatru Zwierciadło można zobaczyć także występy kabaretowe i koncerty oraz  oraz wziąć udział w spotkaniach autorskich i panelach dyskusyjnych. W ciągu ponad dwudziestu lat działalności teatr odwiedził wiele zagranicznych scen, m.in. w RPA, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Danii. W 2000 r. podczas prywatnej audiencji Krzysztof Kaczmarek skierował do Jana Pawła II słowa, które śmiało można określić jako misję teatru: "Jeśli chociaż jeden widz wyjdzie z naszego spektaklu z postanowieniem, że na stadion nie zabierze pałki czy noża, nie weźmie udziału w bójkach ulicznych, nie będzie brać narkotyków i przestanie pić alkohol, przeciwstawi się agresji, będzie to nasz wielki sukces". W Teatrze Zwierciadło Krzysztof Kaczmarek spełnia się zarówno jako aktor, jak i jako reżyser. Do autorskich spektakli Krzysztofa Kaczmarka należą sztuki: "Drzazgi", "Niepowtarzalni" i "Piąte przykazanie".

Podczas 87. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" Krzysztof Kaczmarek zaprezentuje piosenki Marka Grechuty w aranżacji Joanny Brzoskowskiej i Daniela Stopińskiego, pochodzące z jednego z najnowszych spektakli Teatru Zwierciadło "Ocalić od zapomnienia". Serdecznie zapraszamy!

foto: Projekt Foto/ Multifoto - Łódź