Opublikowano: 2019-05-08

86. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

18 maja 2019 r. o godz. 18.00 świętować będziemy 99. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Uczcijmy razem urodziny Ojca Świętego, gromadząc się na 86. spotkaniu z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem specjalnym spotkania będzie postać nietuzinkowa - biblistka i przewodnik turystyczny Katarzyna Kaner.

Katarzyna Kaner - ur. w 1973 r. biblistka, przewodnik po Ziemi Świętej. Ukończyła studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, specjalizując się w dogmatyce - trynitologii Waltera Kaspera. Następnie uczyła się w dwuletnim Instytucie Formacyjnym w Allerheiligen w Niemczech, przygotowując się do pracy misyjnej. Przez 7 lat pracowała na Filipinach, ewangelizując i wykładając antropologię dla osób nawróconych na chrześcijaństwo z religii dalekowschodnich oraz pracując z katolicką młodzieżą uniwersytecką w Baguio. Przez kolejne dwa lata robiła podyplomowe kursy w dziedzinie Historii Ruchów i Stowarzyszeń w Kościele oraz filozofii Edyty Stein "Wiedza Krzyża".

Od 12 lat Katarzyna Kaner czynnie angażuje się w promowanie Turystyki Biblijnej: ma za sobą 10 lat pracy w Izraelu w charakterze przewodnika oraz lokalną współpracę z grupami katolików melchickich. Powołała do istnienia stowarzyszenie wspierające katolików Ziemi Świętej. Od trzech lat terenem jej życia i pracy jest już Turcja. Kontynuuje pracę w obszarze Turystyki Biblijnej, gdzie wraz z mężem prowadzi jedyne na tym obszarze chrześcijańskie biuro pielgrzymkowe. Redaguje i tłumaczy materiały formacyjne oraz filmy przybliżające historię Kościoła na ziemiach dzisiejszej Turcji.  Łączy głęboką erudycję z otwartością na świat. Pani Katarzyna od 22 miesięcy jest szczęśliwą mamą Lidyi. Przyjedzie do nas razem z córeczką.

Serdecznie zapraszamy!