Opublikowano: 2018-11-14

81. Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

18 listopada 2018 r. zapraszamy na 81. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", którego goścmi będą kapitan Stanisław Ziębiec i kapitan Józef Byrdy.

Stanisław Ziębiec jest lotnikiem z Piotrkowa. Obecnie jest na emeryturze, ale latanie jest wciąż jego pasją i nie wyobraża sobie bez niego życia. Wcześniej był pilotem Boeinga 737, obecnie szkoli młodzież jako Szef Wyszkolenia AZP, Kierownik Ośrodka Szkolenia Lotniczego i instruktor. Jest doświadczonym pilotem. Wylatał ponad 23 300 godzin. W 2002 roku, podobnie jak drugi z zaproszonych gości, kpt Józef Byrdy, miał okazję być członkiem załogi samolotu, którym Jan Paweł II wracał z Polski do Rzymu. Jest człowiekiem głębokiej wiary. Spotkanie ze Świętym wywarło na nim głębokie wrażenie. Podczas spotkania pilot opowie o tym wydarzeniu i podzieli się swoimi odczuciami.

Józef Byrdy jest doświadczonym pilotem, wieloletnim pracownikiem Linii Lotniczych LOT. Latanie jest nie tylko jego zawodem, ale i wielką pasją. Pilotowanie samolotu z Ojcem Świętym było dla niego łutem szczęścia, stanowiąc zarazem ogromną odpowiedzialność. Podczas tej podróży papież zobaczył Giewont i Krupówki, przelatując nad Wawelem, Wadowicami i Zakopanem.

W części artystycznej wystąpi Przemek Maćkowiak wraz z zespołem, wykonujący muzykę do tekstów poetki Sabiny Klak. Pełna optymizmu poezja Sabiny Klak mówi o tym, co jest najważniejsze w życiu człowieka - jak odnaleźć jego sens. Zapowiada się naprawdę interesujący wieczór. Serdecznie zapraszamy!

/foto - Dariusz Śmigielski - piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/

/foto - stara.gorpol.pl/