Opublikowano: 2018-09-12

79. Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

Serdecznie zapraszamy na 79. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości, zarazem wernisaż wystawy jubileuszowej "Pamięć zapisana w brązie". Na wystawie zaprezentowane zostaną medale, rzeźby i reliefy Jerzego Filipa Sztuki, gościa spotkania.

Jerzy Filip Sztuka to artysta ur. 1943 roku w Częstochowie, specjalista z zakresu reklamy wizualnej, projektowania graficznego, wzornictwa przemysłowego i kształtowania przestrzeni. Absolwent, a od. 2000 r. profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Do 2012 r. był pracownikiem naukowo-badawczym uczelni częstochowskich, warszawskich i radomskich.  Współorganizator i pierwszy dyrektor Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza) w Częstochowie. Wykładowca Politechniki Częstochowskiej. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie.

Jerzy Filip Sztuka nie boi się podejmować wielkich tematów. Jako artysta - rzeźbiarz stara się dotknąć tego, co niewidzialne, połączyć to, co sakralne z tym, co materialne. Niezwykle ważna jest dla niego przestrzeń, która jest dopełnieniem dzieła i je przenika. Dialog z przestrzenią i z przyrodą, jaki artysta prowadzi, jest poszukiwaniem harmonii z otaczającym światem, otwieraniem się na jego piękno i zawartą w nim Tajemnicę.

Wystawa w Muzeum Monet i Medali JPII jest wystawą przekrojową, pokazującą dokonania Jerzego Filipa Sztuki na przestrzeni lat 1968 - 2018.

W części artystycznej występ - niespodzianka!