75. Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
Opublikowano: 2018-05-16

75. Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

W piątek 18 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na 75. Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem specjalnym będzie pani Małgorzata Rabęda. A po spotkaniu zapraszamy do pozostania w sali widowiskowej, by wysłuchać piosenek lwowskich w wykonaniu Włodka Votki.

Małgorzata Rabęda – Częstochowianka; kulturoznawca, germanistka, tłumaczka, literaturoznawca. Jest absolwentką Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą w Niemczech na kierunku kulturoznawstwo. W roku 2016 uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo w Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie pracuje jako adiunkt w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Do kręgu Jej zainteresowań należą także przekład i dydaktyka języków obcych. Bierze również aktywny udział w konferencjach naukowych.
Dysertacja doktorska Pani Małgorzaty Rabędy pt. „Liryka Karola Wojtyły lat 1938-1978 i jej literacko filozoficzne inspiracje” ukazała się nakładem Wydawnictwa Archidiecezjalnego „Regina Poloniae” w Częstochowie w ubiegłym roku.
Serdecznie zapraszamy!

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET