Opublikowano: 2018-11-23

55-lecie częstochowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym

22 listopada o godz. 12.00 świętowaliśmy w muzeum 55-lecie częstochowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, pełnej wspomnień, wdzięczności i wzruszeń. Imprezę poprowadził Ireneusz Bieleninik. Podczas wydarzenia Teatr Najwyższej Próby, w którym osoby niepełnosprawne mają okazję realizować pasję teatralną, zaprezentował premierę spektaklu pt. "Niepodległa". W części artystycznej wystąpili także: Iwona Chołuj i Adam Hutyra, którzy wyrecytowali wiersze oraz Monika Kuszyńska, z którą zagrali muzycy jazzowi Bolewski i Tubis. Na scenie pojawił się także znany i lubiany piosenkarz Janusz Yanina Iwański.