Muzeum Monet i medali Jana Pawła II zostało otwarte 11 sierpnia 2011 roku. Uroczystości jubileuszowe odbyły się jednak 13 września 2021.

Na wydarzenie zostali zaproszeni wyjątkowi Goście, którzy w ostatnich 10 latach wywarli największy wpływ na obecny kształt i postać Muzeum. Dyrektor Krzysztof Witkowski przygotował pamiątkowy medal oraz jubileuszową monografię opisującą historię powstawania i rozwoju Muzeum.

W trakcie uroczystości Pan Krzysztof Witkowski został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie to w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Doradca Prezydenta Pan Piotr Serafin.

Gratulacjom nie było końca. Zaproszeni Goście mieli możliwość zabrania głosu i wyrażenia swojej opinii na temat Muzeum oraz pracy Dyrektora Witkowskiego.

Uroczystości zakończono poczęstunkiem oraz znakomitym występem Marcina Stycznia i Tomasza Pfeiffera.